O nas

Poszukujesz wspaniałych tradycyjnych smaków mięs? A może chcesz odkrywać egzotyczne wpływy kuchni z całego świata? Znajdziesz je właśnie u nas!
Firma Duda to marka spółki Zakłady Mięsne Silesia S.A. Jesteśmy jednym z liderów branży mięsnej w Polsce, a nasz sukces zawdzięczamy doświadczeniu i pasji w tworzeniu najwyższej jakości produktów.
Nasze początki sięgają 1989 roku, kiedy to rodzina Duda z Sosnowca powołała do życia zakład przetwórstwa mięsnego. Dziś, już niezależnie od niej, kontynuujemy tradycję wyrobu mięs, z uwagą śledząc najnowsze trendy.
Z zaangażowaniem pracujemy nad smakami, które znasz i kochasz, ale nie wahamy się poszukiwać nowych rozwiązań. Chcemy, by nasze wyroby były rozkoszą dla Twojego podniebienia i cieszyły Cię każdego dnia.
Jesteśmy specjalistami od mięsa drobiowego, wieprzowego i wołowego. Dzięki zaawansowanej technologii, oferujemy produkty o najwyższym standardzie, gwarantując naszym Klientom wspaniałe smaki i bezpieczeństwo.
Ciesz się razem z nami każdego dnia najlepszymi wyrobami mięsnymi!

Nasz zakład

Choć siedziba firmy Zakłady Mięsne Silesia S.A. mieści się w Katowicach, to jednak naszym sercem jest zakład produkcyjny w Sosnowcu. Zajmujący 8 hektarów budynek jest największym tego typu w Polsce i spełnia wszystkie normy Unii Europejskiej w zakresie rozbioru mięsa i produkcji przetworów mięsnych.
Nasza firma zatrudnia 1200 pracowników, by codziennie dostarczyć naszym klientom 500 ton mięsa. O jego najwyższą jakość dbamy przy współpracy z setkami dostawców, którzy zapewniają nam najlepsze zaplecze surowcowe.
Dzięki naszej wiedzy, umiejętnościom i staraniom zdobyliśmy niezwykle ważne certyfikaty: BRC na poziomie A* oraz IFS na poziomie 95,6%. Certyfikaty te wydawane są firmom, które spełniają surowe branżowe normy techniczne, określające wymagania dotyczące bezpieczeństwa żywności w procesie produkcji, pakowania, przechowywania i dystrybucji. Jesteśmy z nich szczególnie dumni, ponieważ są potwierdzenie, że wędliny z naszego zakładu są całkowicie bezpieczne.